Kompost - nejlepší hnojivo z přírody. Dovolte nám starat se o vaše zahrady a zahrádky.
Po - Pá  -  7:00 - 15:00 hod
Kompostárna CL s.r.o.
logo 20x20mm.png

Rubriky

O nás
Je dávno známá věc, že nejlepším hnojivem, které můžeme rostlinám dopřát, je to, které nám dává sama příroda. Je to životní koloběh mnohokrát starší než celá lidská civilizace. Odumřelé zbytky rostlin a dalších přírodních látek tlí, aby další rostliny měly z čeho brát živiny. A až tyto rostliny vyrostou a doslouží svému účelu, zase ony se ujmou místa hnojiva.
Kompostárna Česká Lípa uctívá starou moudrost přírody a pomáhá vytvářet dostatek přírodního kompostu přesně tam, kde je třeba. K tradici kompostování, jak ji známe ze zahrádkářských osad či od našich dědečků a babiček, přidává nejnovější znalosti z biologie a nejmodernější technologie zpracování přírodního odpadu. Nesnaží se tedy nahradit přírodu v tom, co dělá nejlépe, pouze jí pomáhá v její činnosti.
+420 123 456 789
hands_in_compost.jpg
Likvidace přírodního odpadu Česká Lípa
Sběr přírodního odpadu

Základem pro kompost je takzvaný biologicky rozložitelný odpad. Jedná se o zbytky rostlin, jako je třeba posečená tráva či plevel, ale také stará zelenina, zbytky jídel nebo zemědělský odpad, jako je hnůj nebo rašelina. Ostatně poslední dvě suroviny lze použít rovnou k hnojení jako alternativu kompostu.
Ale zpět k naší činnosti. Abychom mohli vůbec kompost produkovat, musíme nejdříve sehnat dostatek biologicky rozložitelného odpadu. Naše společnost proto zařizuje nejen „sběrnu“ tohoto odpadu, ale také odklízení odpadu rovnou u Vás! Nejenže se tak zbavíte nepotřebných hromad, např. větví nebo trávy, ale máte jistotu, že tento materiál neskončí někde na skládce, ale bude dál smysluplně využit.
Odklízíme odpady nejen z domků či zahrádek, ale také provádíme kompletní úklid stavenišť a dalších objektů. Velké množství materiálu vzniká také při lesnických činnostech. Ať už se jedná o klasickou těžbu dřeva, či jen prořezávky, vedlejším produktem je množství větvoví, které nemá prakticky téměř žádné využití – ať už jako stavební dřevo či jako palivo. My však tyto zbytky zpracovat umíme a pečujeme tak nejen o dostatek kompostu, ale také o čistotu lesů.
Takto získaný odpad pak odvážíme na naši skládku, kde se z něj později stane kompost. Česká Lípa a široké okolí má díky naší činnosti nejen dostatek kompostu ke hnojení, ale také je udržována čistá a bez odpadu.
Zpracování bio-odpadu a výroba kompostu
Kompostování je ryze přírodní proces, který člověk může nanejvýš ovlivnit nebo urychlit, ale nelze mu zabránit. Jeho základem je působení aerobních bakterií, které způsobují tlení biologického materiálu. Rozkládají tak rostlinné struktury na jednodušší lépe zpracovatelné látky, které se dají využít pro výživu rostlin. Zjednodušeně řečeno, vzniká ryze přírodní hnojivo – kompost.
To je proces, který se dá ovlivnit pouze nepřímo, a to přidáním biotechnologických přípravků, které upravují jakost kompostovaného materiálů a pomáhají množení a působení bakterií, které mají pro kompostování klíčovou důležitost.
Neméně důležitá je také vlhkost materiálu a jeho provzdušnění. Ačkoli jsou to z podstaty jednoduché procesy, chcete-li je vykonávat efektivně a ekonomicky zvláště ve velkovýrobě, stává se z nich opravdová věda. V naší kompostárně se technologiím, které umožňují provzdušnění kompostovaného materiálu, intenzivně věnujeme a snažíme se hledat cesty jak vyrábět kompost lépe a efektivněji. Co to znamená pro naše odběratele? Přeci kvalitnější a zároveň levnější kompost!
Vysoce kvalitní kompost Česká Lípa
Bioodpad 280,- Kč/t
Stavební suť 150,- Kč/t
doprava 40,- Kč/km

Kontakt: Pavel Hauft - 602 533 426

Odvoz a sběr bio-odpadu

Naše společnost se, kromě výroby hnojiv, věnuje z logiky věci také sběru bio-odpadu. V naší kompostárně sbíráme veškerý zahradní i domácí bio-odpad. Také se věnujeme jeho odklízení. Ať už jde o odklizení a odvoz zahradního odpadu, bio-odpadu ze stavenišť nebo významně zastoupeného lesnického odpadu, jako jsou větve a listí. Potřebujete-li se zbavit bio-odpadu, neváhejte nás kontaktovat, nebo k nám odpad rovnou odvést.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one